Aktualności klubu


Zajęcia taneczne.

Klub Seniora w Turośni Kościelnej działający z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zrzesza ludzi o wielu pasjach i zainteresowaniach. Seniorzy wzięli udział w zajęciach tanecznych, na których opracowują i wykonują układy taneczne, które w przyszłości zaprezentują jako swoją działalność wolontarystyczną na rzecz lokalnej społeczności. Na chwilę obecną jest to sposób na poprawę kondycji fizycznej, sprawności oraz dobrą zabawę w wyśmienitym towarzystwie.

*****

Warsztaty kulinarne

Lepimy pierogi“

W miesiącu wrześniu 2020r. seniorzy z Klubu Seniora z Turośni Kościelnej postanowili spotkać się na warsztatach kulinarnych z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II i przygotować pierogi w rożnych wersjach- na słodko i na słono.

Panie i panowie zaprezentowali swoje przepisy na pierogi z owocami, ze szpinakiem, ruskie i ruskie z zielną pietruszką, oraz pierogi z mięsem. W kuchni aż wrzało od energii, zapału oraz wysiłku jaki uczestnicy włożyli w wygniatanie rożnego rodzaju ciast do pierogów, oraz do samego ich lepienia.

Najprzyjemniej jednak było konsumować pyszne wyroby zdolnych uczestników spotkania. Każdy znalazł dla siebie coś pysznego.

*****

Wycieczka do Ziołowego Zakątka.

Seniorzy z Klubu Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Turośni Kościelnej we wrześniu 2020 r. wzięli udział w dwudniowym wyjeździe integracyjnym do Ziołowego zakątka w Korycinach. Organizację wyjazdu wzięli na siebie sami seniorzy- liderzy, którzy uczestniczyli w projekcie „Gmina zdrowych tradycji“ Podlaskie Lokalnie.

18-godzinne szkolenie z instruktorem projektu pozwoliło seniorom nabyć umiejętności zaplanowania i zrealizowania oddolnej inicjatywy lokalnej, prowadzenia działań służących podniesieniu poziomu zaangażowania i aktywności społecznej osób starszych.

Wycieczka do Ziołowego zakątka to zwiedzanie ogrodu botanicznego, udział w warsztatach esencji i mieszanek ziołowych, poznania ziół i ich zastosowanie, wymiana doświadczeń, spacery, relax na świeżym powietrzu. Atrakcyjną niespodzianką była wizyta na Grabarce, która również dostarczyła duchowych przeżyć uczstnikom.

Wyjazd przebiegał zgodnie z zaleceniami przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem COVID-19.

  

Galeria zdjęć znajduje się poniżej.

 

 

***

 

Warsztaty kulinarne

„Grill“

Seniorzy z Klubu Seniora „Senior +“ z Turośni Kościelnej w ramach warsztatów kulinarnych z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II zorganizowali w sierpniu spotkanie grillowe w altance przy Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej. Pogoda, która rano była kapryśna, poprawiła się podczas przygotowania potraw grilowych. Męska część uczestnków zajęła się technicznymi zadaniami, natomiast Panie przygotowały pyszne wulkaniki z kaszanki, kiełbaski oraz słodkie desery w postaci ciast i ciasteczek oraz owoców. Wartością dodaną spotkania była wymiana przepisów na sałatki, ciasta oraz sposobów przygotowywania potraw grilowych.

Podczas degustacji pyszności był czas na wesołe opowieści, wspomnienia oraz na wspólny śpiew, którym seniorzy zakończyli biesiadowanie, ustalajac termin kolejnego spotkania.

 

**** 

 

ARTYSTYCZNY SUKCES KLUBU SENIORA, JEDZIEMY DALEJ!

 

W dniu 01.02.2020r. w Gminnym Centrum Kultury w Michałowie odbył się XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych oraz Teatrów Wiejskich i Obrzędowych, w którym wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców (głównie śpiewaczych) z wszystkich gmin powiatu białostockiego.

 

Grupa teatralna Klubu Seniora w Turośni Kościelnej decyzją jury konkursu została zakwalifikowana do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 lutego w Łomży.

 

A więc jedziemy dalej, niech nas zobaczy Podlasie.

Do finału zakwalifikowano tylko dwa zespoły. BRAWO.

 

Pomysłodawczynią i reżyserką inscenizacji pt.: "Moc Nocy Betlejemskiej" jest Danuta Dunaj. Z grupą naszą spotkał się dr Artur Gaweł, na co dzień Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej, który udzielił zespołowi kilku cennych rad.

 

 

 

 

Zajęcia kulinarne - Pierogi

Zajęcia taneczne

Ziołowy zakątek

Zajęcia kulinarne - Grill

XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych oraz Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Michałowie_01_02_2020

Spektakl "Baron Cygański" w Operze i Filharmonii Podlaskiej_25_01_2020

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w okresie
od dnia 13 marca 2020 r. do odwołania GOPS w Turośni Kościelnej będzie pracować od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. 
W przypadku konieczności osobistego kontaktu z GOPS w Turośni Kościelnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.