Aktualności Klubu Senior+


Po raz kolejny Seniorzy z Klubu Seniora w Gminie Turośń Kościelna uczcili pamięć zesłanych i poległych podczas wywózek na Sybir w 1940 r. Z modlitwą na ustach, z różańcem w rękach, z powagą i czcią mimo pogody (deszczu, wiatru, łamiących się parasoli) aury, która również dodawała przemyśleń jak musieli wtedy cierpieć niewinni ludzie - Seniorzy uczestniczyli w Marszu Pamięci Sybiru. Przeszli trasę 5km po czym wspólnie z Wójtem Turośni Kościelnej Panem Grzegorzem Jakuć złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pomniku. Na koniec seniorów czekał ciepły posiłek.
 
(więcej w Galerii Zdjęć) 
****
 
Seniorzy są zakochani i kochają cały świat swoim ciepłym, dobrym i mądrym sercem - i dlatego w Walentynki jeszcze bardziej rozgrzewają atmosferę pysznym jedzeniem, kolorem ubrania oraz wspaniałym nastrojem. Super organizacja Kochani
 
(więcej w Galerii Zdjęć) 
****
Wiosna tuż tuż ..a więc o formę trzeba dbać :)
 
 
****
Zajęcia z wykonywania "makram". Dzięki uprzejmości Agnieszki Popławskiej, Seniorki mogły kolejny raz poznać inna metodę rękodzieła. Miłą niespodzianką były odwiedziny młodzieży z którą zaprzyjaźniliśmy się w ubiegłorocznym projekcie
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Karnawałowy wieczór w Klubie Seniora w Gminie Turośń Kościelna. Dziękujemy za przybycie Panu Wójtowi Grzegorzowi Jakuć.
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Dzień Babci i Dziadka połączony z przekazaniem młodemu pokoleniu tradycji kolędowania. Wspólne pieczenie faworków i pizzy, składanie życzeń i śpiewy sprawiły że wieczór był bardzo udany!
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
 Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam kochani dużo zdrowia, spokoju, radości i jak najczęstszych spotkań z rodziną o najbardziej z Waszymi kochanymi wnukami! 
 
****
Wszystkim życzymy Szczęśliwego Nowego Roku!!!
 
****
Wieczorny spacer w Białymstoku, podziwianie pięknych dekoracji świątecznych, szopki bożonarodzeniowej oraz wizyta w "Wedel" pijalni czekolady. Seniorzy i młodzież biorący udział w projekcie znowu mogli spędzić wspólnie czas. Zadanie "Historia, Teraźniejszość, Przyszłość" zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Uczestnicy Klubu Seniora w Turośni Kościelnej zaproszeni zostali przez Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Artura Kosickiego na spotkanie przedświąteczne i piękny koncert do Opery i Filharmonii Podlaskiej.
 
****
Wszystkim życzymy dobrych Świąt Bożego Narodzenia, spokoju, radości, miłości oraz co najważniejsze zdrowia i błogosławieństwa Bożego
****
Dwudniowy wyjazd do Warszawy Seniorów z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej i młodzieży biorącej udział w projekcie. Zwiedziliśmy Muzeum Pieniądza NBP, Sejm, Ministerstwo Edukacji Narodowej i spotkanie z Ministrem Dariuszem Piontkowskim, zwiedzenie Mauzoleum Walki i Męczeństwa oraz przeżycie faktów z Powstania w trójwymiarze "kartki z Powstania". Zadanie "Historia, Teraźniejszość, Przyszłość" zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Podsumowanie Projektu, wspólne wspominanie refleksja, przedświąteczne biesiadowanie i miłe podarunki. Zadanie "Historia, Teraźniejszość, Przyszłość" zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Dziś na słodko: Seniorzy z młodzieżą przygotowywali deserki które sami sobie komponowali bitą śmietaną, banany, mandarynki, biszkopty, wafle rurki, polewa, posypki...cóż dodać .. pycha! Zadanie "Historia, Teraźniejszość, Przyszłość" zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
W październiku i listopadzie obchodzimy Dni Seniora- Ogólnopolskie, Światowe, Międzynarodowe - ale najważniejsze, aby w całym świecie i każdego dnia wszyscy Seniorzy czuli się kochani, szczęśliwi i potrzebni. Z tej Okazji życzymy zdrowia radości i dalej takiej aktywności jaką mogą się pochwalić Seniorzy z Gminy Turośń Kościelna. Wszystkiego najlepszego 
*****
Kolejne obchodzenie jubileuszy 50 lecia małżeństwa Seniorów z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej i urodziny Kierownik Klubu Seniora
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Spotkanie autorskie Bibliotece GOK w Turośni Kościelnej
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Własnoręcznie wykonane wiązanki przez Seniorów z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej-i Chodorach
Zostały złożone na cmentarzu grzebalnym i w lokalnych miejscach pamięci ku czci zmarłych z okazji Zbliżających się Świat Wszystkich Świętych.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Wczoraj w Turośni Kościelnej odbyła się uroczystość Złotych Godów małżeństw.
 
Był to piękny jubileusz również dwóch wspaniałych małżeństw z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej- Państwa Celinki i Wiesława Dryl oraz Dorotki i Józefa Kowalczuk. Jubilatami wczoraj byli również przyjaciele Klubu Seniora Państwo Jurczak i Państwo Więcko Serdecznie dziękuję za zaproszenie i życzymy dalszych lat w zdrowiu i pogodzie ducha
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Kolejne próby grupy tanecznej Klubu Seniora do nowego układu tanecznego...znowu nas zaskoczą 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Bo kto jeśli nie Oni !!!!
Seniorzy z Gminy Turośń Kościelna! przełamują stereotypy, próbują nowych doświadczeń, cieszą się życiem.Teraz, gdy jest czas dla siebie, gdy mogą zrobić coś- czego nigdy nie robili...a więc co??? Mają zajęcia na strzelnicy !!! Dziękujemy Panu Robertowi Jurczak za pozwolenie, organizację, a Panu Jackowi za instruktarz. Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Gminy Turośń Kościelna Grzegorza Jakuć za obecność i wspólnie spędzony czas.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Bo kto usiedzi na miejscu...?
Na pewno nie Senior z Gminy Turośń Kościelna! Są ciekawi świata, lubią zwiedzać zakątki pięknej Polski i podziwiać naturę i przyrodę słoneczną jesienią. Tym razem odwiedziliśmy Białowieżę
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Nie do wiary!!! Seniorzy naprawdę nie zwalniają tempa
Tym razem zajęli się szyciem maskotek na potrzeby przedstawienia. Koordynatorem był Pan Wiesio, a uczestniczki dzielnie mu towarzyszyły. To było bardzo miłe popołudnie.
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Kolejna grupa seniorów porządkowała cmentarz przed zbliżającym się listopadowym świętem.
Brawo klubowicze za waszą inicjatywę i społeczna postawę oraz chęci do działania !
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****

Słowacja, Zakopane , Kraków tyle atrakcji, zwiedzania, kąpieli w termach w Chochołowie i innych wrażeń!
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
W Klubie Seniora w Turośni Kościelnej i Chodorach zdarza się, że na jednym spotkaniu jest kilka okazji do uczczenia.
Tak było i tym razem: świętowaliśmy z Panią Henią i Panią Tereską. Omawialiśmy sprawy organizacyjne dotyczące 3-dniowej wycieczki do Zakopanego, Krakowa i Słowacji oraz tego dnia odbyło się porządkowanie cmentarza, co było inicjatywą seniorów.
 

(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Cykliczne, wtorkowe spotkanie w Klubie Seniora 
...omawianie bieżących spraw i planowanie działań na październik oraz świętowanie urodzin Pani Łucji  Jeszcze raz najlepsze życzenia i dziękujemy za miłe popołudnie

(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej zawsze się wspierają i pamiętają o sobie wzajemnie
...w trudnym czasie choroby czy rekonwalescencji odwiedzają się i oferują swoją pomoc. Dziś odwiedziliśmy Panią Marysię, która już jest w coraz lepszej formie po pobycie w szpitalu. W planie są już odwiedziny kolejnej uczestniczki Klubu.
****
Sobotnia wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i do Grabarki.
Jak zawsze dopisała nam pogoda, atmosfera i dobre humory.
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Kolejne spotkanie w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej, a w nim świętowanie imienin Pani Eugenii, oraz planowanie dalszych działań.
Za każdym razem Seniorzy nas zadziwiają! Odkrywamy nowe talenty, dziś Pani Celinką pięknie nam zaśpiewała, Pani Gienia zaprezentowała cudowną kompozycję na cukinii, a Pan Wiesio zmontował stojak pod telefon komórkowy, aby wygodnie filmować wydarzenia z życia Klubu. Brawo
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Jubileusz 40- lecia Kabaretu Seniorów "Szpilka" oraz Jubileusz 35 - lecia Chóru im. Stanisława Moniuszki.
Punktem kulminacyjnym był solowy i w duecie występ seniorki z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej Pani Celinki Dryl z Juraszek.Dziekuję za zaproszenie i niesamowite wrażenia
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Kto jak nie Klub Seniora !!! Piękne wykonanie i interpretacja podczas Narodowego Czytania "Ballady i Romanse" w Turośni Kościelnej.
Angażowanie się Seniorów we wszystkich akcjach dla lokalnej społeczności napawa nas dumą. Brawo kochani!! 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Relacja z zajęć zielarskich uczestników Klubu Seniora w Turośni Kościelnej i Chodór
   zorganizowanych dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich "Trzy Drogi" z Trypuć i jak widać wspaniała propozycja warsztatów na łonie natury to dobry pomysł :)
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Seniorzy to ekipa która potrafi zawsze się zorganizować
..uważam że ich stoisko na Fieście Balonowej było rewelacyjne pod względem estetycznym jak i pysznego kulinarnego asortymentu!!!
Doceniamy Wasza pracę, trud i chęci bycia w czynnym życiu lokalnej społeczności. Brawo i dziękuję
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Ostatnie niedzielne przygotowania przed wyjściem na stadion,
..aby częstować uczestników pysznymi pizzami i szaszłykami...o wspaniałej lemoniadzie już nie wspomnę

(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Sobotnie przygotowania do Fiesty balonowej, seniorzy jak zwykle nie próżnują...jak za nimi nadążyć???
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****

Seniorki z klubu Seniora w Chodorach podzieliły się nowymi przepisami kulinarnymi
..łącznie z konsumpcją :) babka z cukinii i ciasto jagodowe były przepyszne!
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
 Spotkanie Seniorów z Panią Alinką Kowalczuk z GOK w celu przygotowania do "Narodowego czytania".
 
****
Wycieczka seniorów z Turośni Kościelnej i Chodór do Św.Wody, Sokółki, Bohonik, Kruszynian i Poczopka
Dziękujemy naszej Seniorce P. Dorotce za możliwość podziwiania ogrodu jej kuzynów, który był przedstawiony również w programie " Maja w ogrodzie". Dziękujemy za miłe wrażenia.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Sobota, dzień w którym seniorzy goszczą pielgrzymów i życzymy im szczęśliwej owocnej drogi na pielgrzymim szlaku
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Inicjatywa seniorów - przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów z Pieszej Białostockiej Pielgrzymki na Jasną Górę,
która w sobotę przechodziła przez Turośń Kościelną. Dlatego już w piątek pieczone były drożdżowe ciasta, rogaliki i gotowany pyszny kompot. Brawo Seniorzy
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Spotkanie w Klubie Seniora
oraz próby wypieków różnych rodzajów pizzy. Ustalanie planu na miesiąc sierpień. 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Zajęcia w Klubie Seniora w Chodorach
na temat rozwoju osobistego, poznawania siebie, autoprezentacji. Zajęcia prowadziła Pani Beata Górska 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Wycieczka do Drohiczyna i Klubu Seniora.
Zwiedzanie miasta i w drodze powrotnej wizyta u Matki Boskiej w Hodyszewie.
 

(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Noc świętojańska w Turośni Kościelnej 
Były pochodnie, ognisko, wianki, śpiewy, biesiada na łonie natury..... pięknie było!!! Brawo Seniorzy! Dziękujemy dyr. GOK za obecność i fotografowanie tych pięknych chwil
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Wręczenie certyfikatów uczestnikom Klubu Seniora po ukończeniu projektu i warsztatów. " Trening rozwoju osobistego"
Gratulujemy ciągłego poznawania siebie. Dziękujemy Pani Beacie Górskiej za wspaniałe prowadzenie zajęć.
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
To była aktywna niedziela !
Najpierw udział grupy tanecznej na festynie w Niewodnicy, a później wyjazd do Opery i filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Udział Klubu Seniora z Turośni Kościelnej i Chodór w organizacji Dnia Dziecka. Wspaniała loteria fantowa, pyszności, lemoniada, zabawa z bańkami mydlanymi i dobry humor to gwarancja super zabawy na festynie w Turośni Kościelnej
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Dziś w Dniu Matki seniorzy odwiedzili domowników w DPS w Uhowie.
Przygotowano im skecz, występ taneczny, wspólne śpiewy i własnoręcznie robione kwiaty. Dziękujemy Pani Dyrektor Marcie Pasieka i Agnieszce Łupińskiej i wszystkim pracownikom DPS za ciepłe przywitanie, miłą atmosferę i gościnę.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Wcześniej nasadzanie w Turośni Kościelnej, a dziś w Chodorach.
Uczestnicy Klubu Seniora, pracownicy Gok i GOPS oraz społeczność lokalna upiększyli plac przy świetlicy wiejskiej w Chodorach. Ps. Dziekujemy Panu Henrykowi Godlewskiemu za wspaniały ziołowy zakątek.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Seniorzy z klubu seniora z Turośni Kościelnej i Chodór dbają o funkcjonowanie swego klubu.
Starają się, aby doposażyć go w coraz to nowe sprzęty. Tym razem przy okazji spotkania grillowego że śpiewem, sprawdzono nowy namiot z logo klubu oraz zamontowano ściankę do altanki.
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Kolejny etap podziwiania wspaniałych miejsc w swojej okolicy
Klub Seniora z Turośni Kościelnej i Chodór odwiedził dziś Suraż, a w nim dwa muzea- muzeum kapliczek Pana Ryszarda oraz muzeum Pana Wiktoria. Oprócz tego piękne wzgórze z widokiem na Narew i na koniec kawa w Bajdarce.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Jak blisko możemy podziwiać perełki historii...dziś seniorzy z inicjatywy Pana Wiesława Dryl zwiedzili kilka zabytków w Białymstoku.
Największe wrażenie wywarło Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego - Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku ...brawo za pomysł Panie Wiesiu- można powiedzieć " cudze chwalicie, swego nie znacie" polecamy to miejsce do zwiedzenia i polecamy Panią przewodnik która wspaniałe poprowadziła zwiedzanie i przekazała ogrom informacji.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Przygotowania do Dnia Matki w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej - zajęcia z rękodzieła
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
"Sąsiedzkie sprzątanie w Gminie Turośń Kościelna"
Wspólnie z przedstawicielami samorządu, sołtysami, kołami gospodyń wiejskich klubem seniora z Turośni Kościelnej i Chodór odbyło się sprzątanie drogi z Trypuć i Baciut do Baciuty - Kolonii. Na zakończenie akcji odbyło się wspólne ognisko.
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Kolejna seria ćwiczeń na zajęciach fitness w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Seniorzy z Klubu Seniora w Chodorach nie mogą się już doczekać nasadzeń kwiatów i ziół w swojej miejscowości, zobaczcie jakie piękne donice przygotowują!!! Brawo Pani Łucja i Henryk Godlewscy oraz nieoceniona Bernarda Leszczyńska!!!
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
"Aby było pięknie i kolorowo"
Seniorzy z klubów seniora w Turośni Kościelnej i Chodór przygotowują swoje siedziby do lata. Planują i upiększają kwiatami i ziołami miejsca spotkań, aby im i innym było przyjemniej
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
Klub Seniora znowu w akcji!!!!
"Na dwa koła - zieleń woła! "Międzynarodowy Dzień Ziemi w Gminie Turośń Kościelna. Wycieczka rowerowa, ciekawa prelekcja o rajdach po Polsce i doposażenie terenu przy świetlicy w Pomigaczach w domki dla owadów - to tylko nieliczne z elementów akcji proekologicznej, w której udział wzięła delegacja Urzędu Gminy, na czele z Wójtem gminy Turośń Kościelna, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie placówek oświatowych, przedstawiciele Klubu Seniora i Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej.- tekst Gok Turośń Kościelna.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
 
W dniu 22.04.2022r o godz. 12.00 przy Urzędzie Gminy zbiórka uczestników seniorów na rajd rowerowy
Trasa rajdu: Turośń Kościelna, Pomigacze, Lubejki, Juraszki, Turośń Kościelna. Akcja zorganizowana z okazji Dnia Ziemi. Tego dnia zostawiamy auta, przesiadamy się na rowery! Prosimy o zabranie kamizelek odblaskowych. Z ekologią za pan brat!!!
Drugi etap dbania o naszą Ziemię odbędzie się w sobotę 30.04.2022r podczas sprzątania naszego lokalnego "podwórka"
o czym poinformujemy niebawem.
 
******
Dziś Palmowa Niedziela, i na ten dzień seniorzy przygotowali przepiękne palmy.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
 
****
"ZAKRĘCONE JAJKA" - takie cuda tylko w Chodorach.
Seniorki z Klubu Seniora w Chodorach zaskoczyły nas przepisem na jajka marynowane w słoiczkach- w skorupkach z cebulnikiem i bez skorupek w zalewie!!! Oprócz tego przygotowały piękny stół wielkanocny. Brawo za umiejętności i podziękowania za serdeczną, świąteczną atmosferę!
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
 Raz na jakiś czas można sobie "połamać główkę"
To pomysł Pana Wiesia, aby spędzić czas na łamigłówkach i zagadkach. W ten sposób seniorzy spędzili kolejne spotkanie. Było bardzo zabawnie ale również intensywnie i integracyjnie.
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Dziś w Klubie Seniora mieliśmy warsztaty kulinarne przygotowujące do Świąt i potraw Wielkanocnych.
Ale głównym wydarzeniem dnia było pożegnanie Bożenki Bieryło, która przechodzi na wyższe szczeble kariery zawodowej a zawsze była dla seniorów ogromnym wsparciem i przyjacielem! Na jej cześć został napisany wiersz, padło wiele ciepłych słów...życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Przywitaliśmy wiosnę!
Chcemy mieć super kondycję, figurę i dobre samopoczucie. Wiedzą o tym seniorzy i ćwiczą na świeżym powietrzu.
 
 
 
****
Kolejne spotkanie w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej 
Planowanie nowych działań, przygotowanie do nadchodzących świąt oraz korzystanie z nowych śpiewników wykonanych własnoręcznie. Dziękujemy zdolnym koleżankom oraz Pani Teresie Fiedorczuk za użyczenie oryginalnego wzoru.
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Seniorzy z Klubu Seniora z Chodór i Turośni Kościelnej w dniu dzisiejszym zwiedzili Supraśl.
Muzeum ikon oraz klasztor wywarły na nich ogromne wrażenie. Spacer uliczkami miasteczka oraz po placu z tężniami też był bardzo miły. Pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy z wycieczki.
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
No i stało się!!! Przywitaliśmy Wiosnę!!!
Klub Seniora, dzieci z Przedszkola w Turośni Kościelnej oraz lokalni mieszkańcy, Panie że sklepów oraz pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Marzanna popłynęła do morza!!! Seniorzy z Turośni Kościelnej i Chodór nie tylko są wolontariuszami w sytuacjach trudnych ale też potrafią się bawić i cieszyć życiem i mają dystans do siebie. pokazali to również dziś! Brawo!
 
 
 
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Przygotowania do 1Dnia Wiosny
Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej chcą aby jak najszybciej przyszła upragniona wiosna dlatego wykonali ekologiczną Marzannę którą...no cóż...taki już jej los.. dziś relacja z przygotowań a jutro fotorelacja z całego obrzędu
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Kolejne spotkanie z cyklu szkolenia pierwszej pomocy, dzięki uprzejmości OSP Turośń Kościelna.
Seniorzy mieli możliwość skorzystać z udostępnionych technicznych pomocy typu "fantom" i manekin dziecka przy próbie reanimacji. Jak zawsze wieczór upłynął w miłej atmosferze i dawce nowych, ważnych informacji. Dziękujemy Panu Markowi Targońskiemu, Piotrowi Śladowskiemu i Kamilowi Bondar.
 
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Spotkanie podsumowujące projekt "Cyfrowe Podlaskie" w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Refleksje, wrażenia i opinie oraz pomysły na wdrażanie kolejnych projektów aby usprawnić poruszanie się ( np. seniorów) w temacie cyfryzacji, internetu, telefonu, komputera. Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej wzięli udział w tym projekcie jak i otrzymali zasłużone certyfikaty w ubiegłym roku. Gratulujemy!
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Szkolenie- jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia
 Dzięki uprzejmości OSP Turośń Kościelna seniorzy mogli wziąć udział w szkoleniu na temat jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia, wypadku, poparzenia, odniesienia ran lub zaczadzenia. Dziękujemy za dostarczenie nam dużej dawki informacji w bardzo miłej atmosferze. Podziękowania za organizację Panu Markowi Targońskiemu oraz kolegom: Konradowi Kowalczuk, Adrianowi Juszczuk, Kamilowi Bondar. Liczymy na kolejne pouczające szkolenia
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
8 marzec Dzień Kobiet w Klubie Seniora w Chodorach.
Bardzo dziękuję za zaproszenie niespodziankę, pyszny poczęstunek i bardzo miłą atmosferę!
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
8 marca Dzień Kobiet w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej 
Panowie zadbali o kobiety, a Panie przygotowały poczęstunek.To był bardzo miły dzień dla wszystkich!
 
(więcej w Galerii Zdjęć)
****
Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej i w Chodorach wzięli bardzo czynny udział w pomocy dla Ukrainy.
Przez cały tydzień pomagali przy zbiórce darów dla poszkodowanych podczas tej strasznej wojny. Dziękujemy Wam wszystkim kochani za czas, siłę, chęć pomocy, oddanie ale najbardziej za Wasze dobre serca.
 
 
****
Wigilia Tłustego czwartku w Chodorach z odśpiewanym hymnem tańcami i śpiewem brawo za organizację i gościnę Paniom z Chodór
 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****
Przygotowania do rewizyty u seniorów w Chodorach z okazji karnawału i "tłustego czwartku".
Panie pokazały jak można w małym gronie zorganizować pieczenie słodkości. A jak? Już mówię: Od serca - Wielkie brawa dla Pań z Chodór!!!!
 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****
Udział seniorów w Biegu Ku Czci Ofiar Pamięci Sybiru.
To już kolejny raz kiedy idziemy 5 km w zadumie z modlitwą na ustach i pamięcią o ofiarach tamtych czasów. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy wspólnie z Panem Wójtem Gminy Turośń Kościelna Grzegorzem Jakuć i Sekretarzem Pawłem Kondrackim. Dziękujemy za piękna modlitwę seniorce Henryce Czech, która towarzyszyła naszej wędrówce oraz dyr. GOK Bożenie Bierylo za ciepły poczęstunek i Agnieszce Popławskiej za piękne zdjęcia.
 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

W związku z kolejnymi zaproszeniami seniorów z Turośni Kościelnej zaczęliśmy próby do nowych układów tanecznych 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

" Był raz bal, na sto par" ...

U nas na 15 par...ale zabawa była przednia - Jerzy Połomski by się nie powstydził. Cudowna zabawa seniorów konkursy, tańce. Często bywa tak, że mężczyzn jest mniej, więc przybyli dwaj " nieznajomi" ;) mężczyźni do tańca. Dziękujemy Panu Bogusławowi Ruła za obsługę muzyczną!

 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Przygotowania do balu karnawałowego w Klubie Seniora

Kreatywność i pomysłowość uczestników jest niesamowita.. nie ma dla nich sytuacji trudnych, zawsze znajdzie się nawet odpowiedni sprzęt

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

No i premiera Hymnu Seniora z Chodór

słowa napisała Pani Leszczyńska Bernarda

****

Spotkanie w Klubie Seniora w Chodorach 

Próba śpiewu hymnu i mile spędzony czas!

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Walentynkowe popołudnie w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej.

Seniorzy ubrali się w odcieniach czerwieni, pięknie przystroili stół i ściany. Menu jak zawsze wyszukane i pyszne. Podczas biesiady czytane były wiersze i teksty o miłości...oni to potrafią!!!

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Walentynki to dzień okazywania sobie sympatii...

Stąd też spotkanie przedstawicieli Klubu Seniora w Turośni Kościelnej z Panem Wójtem Grzegorzem Jakuciem. Wyrazem życzliwości były własnoręcznie wykonane, upieczone i ozdobione "Walentynkowe" serduszka

*****

Wszystkim Seniorom najlepsze życzenia w Dniu Walentynek tylko dobra, miłości, życzliwości

****

Frekwencja na spotkaniu w Klubie Seniora bardzo cieszy.. oto fotorelacja z dzisiejszego dnia. Przygotowania do Walentynek

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Kolejny wyjazd Seniorów do Opery w Białymstoku, tym razem uciecha dla ducha czyli " Wesoła wdówka". Zdjęcia dzięki uprzejmości naszej kochanej Heni!

 

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Ruszyły zajęcia taneczne w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej. Oto próba do kolejnego układu tanecznego w nowym sezonie 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

W czasie gdy jedna grupa zajmuje się gotowaniem..

...kolejna sekcja porządkuje kronikę i wykonuje mapę Gminy (autorski projekt Pana Wiesia)

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Na chłodne, zimowe dni
Seniorzy przyrządzili energetyczną, warzywną zapiekankę w wykonaniu seniorów, pyyychotkaaaa! Warsztaty kulinarne za nami.
 

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Spotkanie z seniorkami z miejscowości Chodory

i opracowanie działań na miesiąc luty

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Cykliczne spotkanie Klubu Seniora

Działania jak zawsze różne: od dbałości o kwiaty po robótki męskie, aż do pracy nad lokalną mapą i segregacja materiałów na zajęcia manualne. Jak zawsze ogromna energia i pozytywne nastawienie!

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Grupa seniorów podczas porządkowania zdjęć

i uzupełnienia kroniki Klubu Seniora

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Spotkanie Rady Programowej Klubu Seniora w Turośni Kościelnej 
kolejne plany i ustalenia co do dalszej działalności

(więcej w Galerii Zdjęć)

****
O kondycję trzeba dbać 
Wiedzą o tym Seniorzy i cykliczne ćwiczą pod czujnym okiem instruktorki Pani Eli. Brawo za aktywność i pozytywną energię!
 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****
Wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia!
 
 
****
Wizyta Seniorek z Chodór
W przededniach Święta Babci i Dziadka Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej zaprosili do siebie  Seniorki z Chodór. Oczywiście od rana piekły się faworki, pyszne różyczki, a Panowie upiększali salę. W miłej i sympatycznej atmosferze upłynął Seniorom popołudniowy, zapoznawczy czwartek. Wielkie brawa Seniorom za organizację i gościnność!

(więcej w Galerii Zdjęć)

****
Kolejne spotkanie z Seniorami w Chodorach
Plany, ustalania, diagnozowanie środowiska i zainteresowań oraz przygotowana do wizyty u Seniorów w Turośni Kościelnej

(więcej w Galerii Zdjęć)

****
Styczniowe spotkanie seniorów inaugurujące kolejny rok działalności Klubu Seniora w Turośni Kościelnej.
Seniorzy wybrali w wyniku głosowania Radę Seniorów (sprawdzony skład z ubiegłego roku ) Gratulujemy! Jak zawsze spotkanie odbyło się w miłej atmosferze na którą każdy z uczestników przygotował coś do degustacji - od tortu, faworków- po babkę ziemniaczaną. Tak więc tylko czekać kolejnych pomysłów, działań i efektów Klubu Seniora.
 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****
Spotkanie organizacyjne
które miało na celu zdiagnozować sytuację czy istnieje potrzeba utworzenia filii Klubu Seniora w miejscowości Chodory. Zainteresowanie i frekwencja przerosło nasze oczekiwania! Cieszymy się bo już wiemy, że będzie to fajne miejsce spotkań seniorów w Chodorach.
P.S dziękujemy Pani Bernardzie Leszczyńskiej za pomoc w organizacji spotkania oraz zdjęcia
 

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Seniorzy na zajęciach technicznych

w ramach zajęć zamontowali w sali plisowane rolety, oczywiście pomagały im i dopingowały wspaniale seniorki brawo za aktywność i zdolności


****

Wigilia w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej

Przygotowanie wieczerzy, życzenia, dzielenie się opłatkiem, czytanie Pisma Świętego, śpiewanie kolęd...no i oczywiście prezenty od Mikołaja, gdyż wszyscy byliśmy grzeczni w tym mijającym roku. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w pełni

Organizacja Wigilii, ubieranie choinki, strojenie stołu, to wszystko przy dźwiękach kolęd i w miłej rodzinnej atmosferze wykonują seniorzy

z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej

(więcej w Galerii Zdjęć)

 ******

Klub Seniora w Turośni Kościelnej we współpracy z Kołem Gospodyń "Trzy drogi" przygotowali świąteczne pocztówki

 

(więcej w Galerii Zdjęć)

******

Ogólnopolski Dzień Seniora
Obchodzony dnia 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora którego celem jest promowanie aktywności osób w podeszłym wieku oraz dążenie do integracji młodszych grup społecznych z seniorami. Życzymy zatem zdrowia, sprawności fizycznej i chęci niesienia radości sobie i innym.
Do miłego zobaczenia!
 
*****

Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej chcą być ciągle w dobrej kondycji, sprawności fizycznej, aby nadal aktywnie działać, dlatego uczęszczają na zajęcia gimnastyczne 

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Seniorzy uczcili dzień Wszystkich Świętych

Z inicjatywy uczestników Klubu Seniora w Turośni Kościelnej w przededniu Wszystkich Świętych złożono wykonane własnoręcznie wiązanki i zapalono znicze w miejscach pamięci wydarzeń historycznych oraz na cmentarzu grzebalnym.

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Własnoręcznie wykonane wiązanki

Zbliżają się dni zadumy, pamięci o zmarłych bliskich dalszych oraz tych nieznanych. Seniorzy własnoręcznie wykonali piękne wiązanki, aby złożyć je na grobach i przy pomnikach pamięci.

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Seniorzy w prasie

Warto działać, być aktywnym seniorem, piszą o tym w lakalnej gazecie.

 

****

"Kompas aktywności"

Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej wzięli udział w kolejnym projekcie tym razem " Kompas aktywności" w którym przypomnieli o zasadach komunikacji, porozumiewania się, dalszego osobistego rozwoju oraz skorzystali z wymiany doświadczeń

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Gminne Obchody Dnia Seniora – piękny koncert dla seniorów

7 października br. święto celebrujące jesień życia obchodzili seniorzy sołectw: Turośń Kościelna I, Turośń Kościelna II oraz Iwanówka. W uroczystości udział wzięli także członkowie Klubu Seniora, ze specjalnie przygotowanym na tą okazję repertuarem. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem relacjonującym to wydarzenie: klik

******

Wizyta Seniorów z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Akcja nasadzania roślin miododajnych wokół GOK w Turośni Kościelnej z udziałem seniorów i młodzieży z Gminy Turośń Kościelna.

Taka współpraca międzypokoleniowa to super pomysł - brawo!

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Uczestnicy Klubu Seniora (na razie uczestniczki) nie próżnują!

Mają super pomysły, dystans do siebie i odrobinę szaleństwa. Trwają kolejne próby na zajęciach tanecznych...niedługo Was zaskoczymy nowym występem

(więcej w Galerii Zdjęć)

*******

Uczestnicy Klubu Seniora zdobyli certyfikat z obsługi komputerów. Brawo jesteśmy dumni, a to nie koniec ich poczynań.

(więcej w Galerii Zdjęć)

*******

Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej udzielają się jako wolontariusze w Regionalnej Placówce Opiekuńczo - Terapeutycznej w Ignatkach.

Seniorzy pamiętają o prezentach oraz słodkościach. To już kolejna wizyta z wieloma pomysłami na czytanie bajek, śpiewem, grami i zabawami, a najbardziej z darem serca

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Udział Seniorów z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej w Festynie + meczu na zakończenie wakacji

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Rewizyta uczestników Klubu Seniora z Tykocina

Zwiedzanie Majątku Howieny dzięki uprzejmości Pani Ani Mancewicz oraz biesiada, występy, skecze i tańce

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Przygotowania do przyjazdu gości z Klubu Seniora z Tykocina

Werwa, chęci i wiele pomysłów

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej na festynie "Lato z Niewodnicą "

Jak tournee to na całość! Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej tym razem zaprezentowali występ taneczny na festynie "Lato z Niewodnicą " z okazji otwarcia placu rekreacyjno - sportowego. 

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

22.08.2021r. V Biesiada kolneńska

występ Seniorów z Turośni Kościelnej i zdobycie statuetki.. brawa dla super Seniorów którzy jako jedyni zostali poproszeni o bis!!!

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

18-19 sierpień 2021r. Wycieczka Seniorów z Turośni Kościelnej do Kazimierza Dolnego i Sandomierza

Super wrażenia, super ekipa i rewelacyjny przebieg wszystkich punktów programu!

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Z darem modlitwy wszystkim Seniorom pozdrowienia z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

****

Wizyta Klubu Seniora w Tykocinie i zapoznanie z tamtejszymi Seniorami

 

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Jubileusz przewodniczącej Klubu Seniora Pani Dorotki, życzymy spełnienia marzeń!

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Dużo się dzieje w Klubie Seniora, więc należy uzupełnić kronikę

*******

Integracja z zaprzyjaźnionymi Kołami Gospodyń Wiejskich podczas pikniku rodzinnego

****

III Fiesta Balonowa i udział Seniorów z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej.

Jak zawsze nie mogło zabraknąć uczestników Klubu w wydarzeniu w Turośni . Tym razem seniorzy przygotowali pyszną karkówkę i kiełbaski na patyczkach pieczone na grillu bawiąc się przy tym wspaniale

(więcej w Galerii Zdjęć)

******

Bardzo udany... GORĄCY pobyt w Frompol Ranczo w Hołówkach

(więcej w Galerii Zdjęć)

*************

Kolejne warsztaty ogrodnicze...

tym razem sadzenie petunii...i jak zawsze wspólna integracja, humor i dobra zabawa

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Zapraszamy !

****

Udział Klubu Seniora działającego przy GOPS w Turośni Kościelnej na festynie " Lato z dziećmi" który odbył się 20.06.2021 r.

Wśród atrakcji" wykonanie układu tanecznego, pieczenie kiełbasek podarowanych przez firmę " Bost", loteria fantowa, częstowanie mufinkami i wafelkami oraz świeżo wyciśniętym sokiem z owoców - brawo dla Was Seniorzy !

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Oto jak pracowicie Seniorzy z Klubu Seniora przygotowali smaczne mufinki i wafelki na niedzielny festyn -  brawo za zaangażowanie

******

Wypróbowanie nowego grilla- warsztaty kulinarne w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej,

Pogoda była średnia, ale jedzonko i atmosfera wspaniała

(więcej w Galerii Zdjęć)

****

Obrady Rady Programowej Klubu Seniora w Turośni Kościelnej

Planujemy i realizujemy

******

Kolejne spotkanie organizacyjne w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej

(więcej w Galerii Zdjęć)

******

Próba grupy tanecznej seniorek z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej

Ćwiczymy, tańczymy, bawimy się bo najważniejsze jest mieć dystans i radość życia :)

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Zajęcia z majsterkowania

Zbliża się lato i sezon grillowy, dlatego seniorzy podczas zajęć z majsterkowania zajęli się złożeniem grilla zakupionego na potrzeby działalności Klubu Seniora w Turośni Kościelnej. Bardzo dziękujemy Panu Wiesiowi i Panu Kazimierzowi za zaangażowanie :)

*****

Zajęcia komputerowe dla seniorów 

Zdalne zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone były przy współpracy Open Education Group Sp.z o.o.

(więcej w Galerii Zdjęć)

******

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej już dziś zachęcają do ozdobienia swoich domów biało-czerwonymi flagami. Wspólnie z nami weź udział w akcji patriotycznej i z dumą #WywieśFlagę.

Zdj. Agnieszka Popławska.

******

Warsztaty kulinarne

Jednym z warsztatów w Klubie Seniora są warsztaty kulinarne. Właśnie przyszedł czas na słodkości, czyli tort i sernik w wykonaniu zdolnych seniorów z Turośni Kościelnej

(więcej w Galerii Zdjęć)

******

Seniorzy pomagają

W Gminie Turośń Kościelna ruszyła dystrybucja bezpłatnych maseczek przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Uczestnicy Klubu Seniora w Turośni Kościelnej zaangażowali się w pomoc przy realizowaniu dystrybucji.

*****

Seniorzy dbają o siebie wzajemnie

Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej są bardzo kreatywni i dbają o siebie wzajemnie. W swoich zasobach zakupionych z funduszy na funkcjonowanie klubu posiadają laminarkę. Pan Wiesław zaproponował, aby osobom, które już są po dwukrotnym szczepieniu zalaminować dokument potwierdzenia. Uchroni to go przed zniszczeniem, zgnieceniem. Brawo za pomysł i życzliwość Panie Wiesiu

*****

Klub Seniora na podium!
Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej wzięli udział w konkursie na stroik wielkanocny. Jury w składzie: Julita Skiepko - dyrektor Departamentu Kultury Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Ewelina Buczyńska-Kiślaczuk - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Białymstoku i Bożena Bieryło - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej, oceniło 17 stroików i wybrało najciekawsze prace. Nagrodę główną zdobyli nasi zdolni Seniorzy. Gratulujemy!

*****

Panie z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej pamiętają o mężczyznach - w dniu Ich święta składają wszystkim Panom najserdeczniejsze życzenia.

 *****

Kurs komputerowy.

Klub Seniora w Turośni Kościelnej nawiązał współpracę z Open Education Group Sp. z o.o. w celu wzięcia udziału w kursie komputerowym prowadzonym zdalnie. W dniu 16.02.2021 r. odbyło się spotkanie uczestników klubu seniora z organizatorem, aby poznać tematykę, zasady i terminy szkolenia. Oferta okazała się na tyle interesująca, że seniorzy zdecydowali się na udział w szkoleniu zdalnym. Początek już w marcu 2021r.

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

Symbolicznie obchodzony Dzień Kobiet w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej 

(więcej w Galerii Zdjęć)

*****

A zima była sroga tego roku…

23 lutego br. delegacja Klubu Seniora w Turośni Kościelnej, działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, włączyła się w  Akcję  BIEG PAMIĘCI SYBIRU, organizowaną przez Muzeum Pamięci Sybiru i Fundację Białystok Biega.   Poprzez udział w wydarzeniu symbolicznie  uczczono  81. rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir. W hołdzie wszystkim tym, którzy trafili na nieludzką ziemię, uczestnicy maszerując pokonali dystans ponad 5 km. Pod pomnikiem „Mały Katyń” w Borowskich Gzikach złożono  kwiaty i zapalono znicze.

 

 

(więcej w Galerii Zdjęć)

******

Niespodzianki dla Seniorów

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Turośni Kościelnej pamięta o członkach Klubu Senior+

Z racji panujących obostrzeń, spotkania Klubu Senior+ zostały zawieszone. W tym roku nie odbędzie się także klubowe spotkanie opłatkowe. W związku z tym, pracownicy GOPS-u w Turośni Kościelnej postanowili umilić Seniorom przedświąteczny czas. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, jednak przede wszystkim – z dobrym słowem, odwiedzili ponad 20 domostw.

Niespodzianka się udała. Seniorzy nie kryli swego zdumienia. Świątecznymi upominkami były: kalendarze, słodkości oraz kartki z życzeniami od Wójta Gminy. Podczas spotkań popłynęła moc serdecznych życzeń. Mimo, iż krótkie – rozmowy z Seniorami sprawiły pracownikom socjalnym wiele radości.

Jeszcze raz, wszystkim Seniorom, życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i, mamy nadzieję, do szybkiego zobaczenia!

(zapraszamy do Galerii Zdjęć)

 

*****

Zajęcia taneczne

Klub Seniora w Turośni Kościelnej działający z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zrzesza ludzi o wielu pasjach i zainteresowaniach. Seniorzy wzięli udział w zajęciach tanecznych, na których opracowują i wykonują układy taneczne, które w przyszłości zaprezentują jako swoją działalność wolontarystyczną na rzecz lokalnej społeczności. Na chwilę obecną jest to sposób na poprawę kondycji fizycznej, sprawności oraz dobrą zabawę w wyśmienitym towarzystwie.

(zapraszamy do Galerii Zdjęć)

*****

Warsztaty kulinarne

Lepimy pierogi“

W miesiącu wrześniu 2020r. seniorzy z Klubu Seniora z Turośni Kościelnej postanowili spotkać się na warsztatach kulinarnych z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II i przygotować pierogi w rożnych wersjach- na słodko i na słono.

Panie i panowie zaprezentowali swoje przepisy na pierogi z owocami, ze szpinakiem, ruskie i ruskie z zielną pietruszką, oraz pierogi z mięsem. W kuchni aż wrzało od energii, zapału oraz wysiłku jaki uczestnicy włożyli w wygniatanie rożnego rodzaju ciast do pierogów, oraz do samego ich lepienia.

Najprzyjemniej jednak było konsumować pyszne wyroby zdolnych uczestników spotkania. Każdy znalazł dla siebie coś pysznego.

(zapraszamy do Galerii Zdjęć)

*****

Wycieczka do Ziołowego Zakątka.

Seniorzy z Klubu Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Turośni Kościelnej we wrześniu 2020 r. wzięli udział w dwudniowym wyjeździe integracyjnym do Ziołowego zakątka w Korycinach. Organizację wyjazdu wzięli na siebie sami seniorzy- liderzy, którzy uczestniczyli w projekcie „Gmina zdrowych tradycji“ Podlaskie Lokalnie.

18-godzinne szkolenie z instruktorem projektu pozwoliło seniorom nabyć umiejętności zaplanowania i zrealizowania oddolnej inicjatywy lokalnej, prowadzenia działań służących podniesieniu poziomu zaangażowania i aktywności społecznej osób starszych.

Wycieczka do Ziołowego zakątka to zwiedzanie ogrodu botanicznego, udział w warsztatach esencji i mieszanek ziołowych, poznania ziół i ich zastosowanie, wymiana doświadczeń, spacery, relax na świeżym powietrzu. Atrakcyjną niespodzianką była wizyta na Grabarce, która również dostarczyła duchowych przeżyć uczstnikom.

Wyjazd przebiegał zgodnie z zaleceniami przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem COVID-19.

  

(więcej w Galerii Zdjęć)

 

 

*****

 

Warsztaty kulinarne

„Grill“

Seniorzy z Klubu Seniora „Senior +“ z Turośni Kościelnej w ramach warsztatów kulinarnych z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II zorganizowali w sierpniu spotkanie grillowe w altance przy Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej. Pogoda, która rano była kapryśna, poprawiła się podczas przygotowania potraw grilowych. Męska część uczestnków zajęła się technicznymi zadaniami, natomiast Panie przygotowały pyszne wulkaniki z kaszanki, kiełbaski oraz słodkie desery w postaci ciast i ciasteczek oraz owoców. Wartością dodaną spotkania była wymiana przepisów na sałatki, ciasta oraz sposobów przygotowywania potraw grilowych.

Podczas degustacji pyszności był czas na wesołe opowieści, wspomnienia oraz na wspólny śpiew, którym seniorzy zakończyli biesiadowanie, ustalajac termin kolejnego spotkania.

(zapraszamy do Galerii Zdjęć)

 

*****

 

Artystyczny sukces Klubu Seniora, jedziemy dalej!

 

W dniu 01.02.2020r. w Gminnym Centrum Kultury w Michałowie odbył się XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych oraz Teatrów Wiejskich i Obrzędowych, w którym wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców (głównie śpiewaczych) z wszystkich gmin powiatu białostockiego.

 

Grupa teatralna Klubu Seniora w Turośni Kościelnej decyzją jury konkursu została zakwalifikowana do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 lutego w Łomży.

 

A więc jedziemy dalej, niech nas zobaczy Podlasie.

Do finału zakwalifikowano tylko dwa zespoły. BRAWO.

 

Pomysłodawczynią i reżyserką inscenizacji pt.: "Moc Nocy Betlejemskiej" jest Danuta Dunaj. Z grupą naszą spotkał się dr Artur Gaweł, na co dzień Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej, który udzielił zespołowi kilku cennych rad. 

 

 

 

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w okresie
od dnia 13 marca 2020 r. do odwołania GOPS w Turośni Kościelnej będzie pracować od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. 
W przypadku konieczności osobistego kontaktu z GOPS w Turośni Kościelnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.