Aktualności Klubu Seniora


Kolejne warsztaty ogrodnicze...

tym razem sadzenie petunii...i jak zawsze wspólna integracja, humor i dobra zabawa

(fotorelacja poniżej)

****

Zapraszamy !

****

Udział Klubu Seniora działającego przy GOPS w Turośni Kościelnej na festynie " Lato z dziećmi" który odbył się 20.06.2021 r.

Wśród atrakcji" wykonanie układu tanecznego, pieczenie kiełbasek podarowanych przez firmę " Bost", loteria fantowa, częstowanie mufinkami i wafelkami oraz świeżo wyciśniętym sokiem z owoców - brawo dla Was Seniorzy !

(fotorelacja poniżej)

****

Oto jak pracowicie Seniorzy z Klubu Seniora przygotowali smaczne mufinki i wafelki na niedzielny festyn -  brawo za zaangażowanie

******

Wypróbowanie nowego grilla- warsztaty kulinarne w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej,

Pogoda była średnia, ale jedzonko i atmosfera wspaniała

(fotorelacja z przebiegu warsztatów znajduje sie poniżej)

****

Obrady Rady Programowej Klubu Seniora w Turośni Kościelnej

Planujemy i realizujemy

******

Kolejne spotkanie organizacyjne w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej

(fotorelacja z przebiegu spotkania znajduje sie poniżej)

******

Próba grupy tanecznej seniorek z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej

Ćwiczymy, tańczymy, bawimy się bo najważniejsze jest mieć dystans i radość życia :)

(fotorelacja z przebiegu zajęć znajduje sie poniżej)

*****

Zajęcia z majsterkowania

Zbliża się lato i sezon grillowy, dlatego seniorzy podczas zajęć z majsterkowania zajęli się złożeniem grilla zakupionego na potrzeby działalności Klubu Seniora w Turośni Kościelnej. Bardzo dziękujemy Panu Wiesiowi i Panu Kazimierzowi za zaangażowanie :)

*****

Zajęcia komputerowe dla seniorów 

Zdalne zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone były przy współpracy Open Education Group Sp.z o.o.

(fotorelacja z przebiegu zajęć znajduje sie poniżej)

******

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej już dziś zachęcają do ozdobienia swoich domów biało-czerwonymi flagami. Wspólnie z nami weź udział w akcji patriotycznej i z dumą #WywieśFlagę.

Zdj. Agnieszka Popławska.

******

Warsztaty kulinarne

Jednym z warsztatów w Klubie Seniora są warsztaty kulinarne. Właśnie przyszedł czas na słodkości, czyli tort i sernik w wykonaniu zdolnych seniorów z Turośni Kościelnej

(fotorelacja z przebiegu warsztatów znajduje sie poniżej)

******

Seniorzy pomagają

W Gminie Turośń Kościelna ruszyła dystrybucja bezpłatnych maseczek przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Uczestnicy Klubu Seniora w Turośni Kościelnej zaangażowali się w pomoc przy realizowaniu dystrybucji.

*****

Seniorzy dbają o siebie wzajemnie

Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej są bardzo kreatywni i dbają o siebie wzajemnie. W swoich zasobach zakupionych z funduszy na funkcjonowanie klubu posiadają laminarkę. Pan Wiesław zaproponował, aby osobom, które już są po dwukrotnym szczepieniu zalaminować dokument potwierdzenia. Uchroni to go przed zniszczeniem, zgnieceniem. Brawo za pomysł i życzliwość Panie Wiesiu

*****

Klub Seniora na podium!
Seniorzy z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej wzięli udział w konkursie na stroik wielkanocny. Jury w składzie: Julita Skiepko - dyrektor Departamentu Kultury Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Ewelina Buczyńska-Kiślaczuk - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Białymstoku i Bożena Bieryło - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej, oceniło 17 stroików i wybrało najciekawsze prace. Nagrodę główną zdobyli nasi zdolni Seniorzy. Gratulujemy!

*****

Panie z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej pamiętają o mężczyznach - w dniu Ich święta składają wszystkim Panom najserdeczniejsze życzenia.

 *****

Kurs komputerowy.

Klub Seniora w Turośni Kościelnej nawiązał współpracę z Open Education Group Sp. z o.o. w celu wzięcia udziału w kursie komputerowym prowadzonym zdalnie. W dniu 16.02.2021 r. odbyło się spotkanie uczestników klubu seniora z organizatorem, aby poznać tematykę, zasady i terminy szkolenia. Oferta okazała się na tyle interesująca, że seniorzy zdecydowali się na udział w szkoleniu zdalnym. Początek już w marcu 2021r.

Galeria zdjęć znajduje się poniżej.

*****

Symbolicznie obchodzony Dzień Kobiet w Klubie Seniora w Turośni Kościelnej 

Galeria zdjęć znajduje się poniżej.

*****

A zima była sroga tego roku…

23 lutego br. delegacja Klubu Seniora w Turośni Kościelnej, działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, włączyła się w  Akcję  BIEG PAMIĘCI SYBIRU, organizowaną przez Muzeum Pamięci Sybiru i Fundację Białystok Biega.   Poprzez udział w wydarzeniu symbolicznie  uczczono  81. rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir. W hołdzie wszystkim tym, którzy trafili na nieludzką ziemię, uczestnicy maszerując pokonali dystans ponad 5 km. Pod pomnikiem „Mały Katyń” w Borowskich Gzikach złożono  kwiaty i zapalono znicze.

 

 

Galeria zdjęć znajduje się poniżej.

******

Niespodzianki dla Seniorów

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Turośni Kościelnej pamięta o członkach Klubu Senior+

Z racji panujących obostrzeń, spotkania Klubu Senior+ zostały zawieszone. W tym roku nie odbędzie się także klubowe spotkanie opłatkowe. W związku z tym, pracownicy GOPS-u w Turośni Kościelnej postanowili umilić Seniorom przedświąteczny czas. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, jednak przede wszystkim – z dobrym słowem, odwiedzili ponad 20 domostw.

Niespodzianka się udała. Seniorzy nie kryli swego zdumienia. Świątecznymi upominkami były: kalendarze, słodkości oraz kartki z życzeniami od Wójta Gminy. Podczas spotkań popłynęła moc serdecznych życzeń. Mimo, iż krótkie – rozmowy z Seniorami sprawiły pracownikom socjalnym wiele radości.

Jeszcze raz, wszystkim Seniorom, życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i, mamy nadzieję, do szybkiego zobaczenia!

 

*****

Zajęcia taneczne

Klub Seniora w Turośni Kościelnej działający z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zrzesza ludzi o wielu pasjach i zainteresowaniach. Seniorzy wzięli udział w zajęciach tanecznych, na których opracowują i wykonują układy taneczne, które w przyszłości zaprezentują jako swoją działalność wolontarystyczną na rzecz lokalnej społeczności. Na chwilę obecną jest to sposób na poprawę kondycji fizycznej, sprawności oraz dobrą zabawę w wyśmienitym towarzystwie.

*****

Warsztaty kulinarne

Lepimy pierogi“

W miesiącu wrześniu 2020r. seniorzy z Klubu Seniora z Turośni Kościelnej postanowili spotkać się na warsztatach kulinarnych z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II i przygotować pierogi w rożnych wersjach- na słodko i na słono.

Panie i panowie zaprezentowali swoje przepisy na pierogi z owocami, ze szpinakiem, ruskie i ruskie z zielną pietruszką, oraz pierogi z mięsem. W kuchni aż wrzało od energii, zapału oraz wysiłku jaki uczestnicy włożyli w wygniatanie rożnego rodzaju ciast do pierogów, oraz do samego ich lepienia.

Najprzyjemniej jednak było konsumować pyszne wyroby zdolnych uczestników spotkania. Każdy znalazł dla siebie coś pysznego.

*****

Wycieczka do Ziołowego Zakątka.

Seniorzy z Klubu Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Turośni Kościelnej we wrześniu 2020 r. wzięli udział w dwudniowym wyjeździe integracyjnym do Ziołowego zakątka w Korycinach. Organizację wyjazdu wzięli na siebie sami seniorzy- liderzy, którzy uczestniczyli w projekcie „Gmina zdrowych tradycji“ Podlaskie Lokalnie.

18-godzinne szkolenie z instruktorem projektu pozwoliło seniorom nabyć umiejętności zaplanowania i zrealizowania oddolnej inicjatywy lokalnej, prowadzenia działań służących podniesieniu poziomu zaangażowania i aktywności społecznej osób starszych.

Wycieczka do Ziołowego zakątka to zwiedzanie ogrodu botanicznego, udział w warsztatach esencji i mieszanek ziołowych, poznania ziół i ich zastosowanie, wymiana doświadczeń, spacery, relax na świeżym powietrzu. Atrakcyjną niespodzianką była wizyta na Grabarce, która również dostarczyła duchowych przeżyć uczstnikom.

Wyjazd przebiegał zgodnie z zaleceniami przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem COVID-19.

  

Galeria zdjęć znajduje się poniżej.

 

 

*****

 

Warsztaty kulinarne

„Grill“

Seniorzy z Klubu Seniora „Senior +“ z Turośni Kościelnej w ramach warsztatów kulinarnych z dofinansowania zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „ Senior+“ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II zorganizowali w sierpniu spotkanie grillowe w altance przy Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej. Pogoda, która rano była kapryśna, poprawiła się podczas przygotowania potraw grilowych. Męska część uczestnków zajęła się technicznymi zadaniami, natomiast Panie przygotowały pyszne wulkaniki z kaszanki, kiełbaski oraz słodkie desery w postaci ciast i ciasteczek oraz owoców. Wartością dodaną spotkania była wymiana przepisów na sałatki, ciasta oraz sposobów przygotowywania potraw grilowych.

Podczas degustacji pyszności był czas na wesołe opowieści, wspomnienia oraz na wspólny śpiew, którym seniorzy zakończyli biesiadowanie, ustalajac termin kolejnego spotkania.

 

*****

 

Artystyczny sukces Klubu Seniora, jedziemy dalej!

 

W dniu 01.02.2020r. w Gminnym Centrum Kultury w Michałowie odbył się XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych oraz Teatrów Wiejskich i Obrzędowych, w którym wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców (głównie śpiewaczych) z wszystkich gmin powiatu białostockiego.

 

Grupa teatralna Klubu Seniora w Turośni Kościelnej decyzją jury konkursu została zakwalifikowana do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 lutego w Łomży.

 

A więc jedziemy dalej, niech nas zobaczy Podlasie.

Do finału zakwalifikowano tylko dwa zespoły. BRAWO.

 

Pomysłodawczynią i reżyserką inscenizacji pt.: "Moc Nocy Betlejemskiej" jest Danuta Dunaj. Z grupą naszą spotkał się dr Artur Gaweł, na co dzień Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej, który udzielił zespołowi kilku cennych rad.

 

 

 

 GALERIA ZDJĘĆ KLUBU SENIOR +

 

Kolejne warsztaty ogrodnicze

Festyn "Lato z dziećmi" 2021

warsztaty kulinarne w Klubie Seniora

Kolejne spotkanie organizacyjne

Próba grupy tanecznej

Zajęcia komputerowe

Warsztaty kulinarne

Seniorzy pomagają

Seniorzy dbają o siebie wzajemnie

Konkurs na najpiękniejszy stroik Wielkanocny

Kurs komputerowy

Dzień Kobiet

A zima była sroga tego roku…

Niespodzianki dla Seniorów

Zajęcia taneczne

Zajęcia kulinarne - Pierogi

Ziołowy zakątek

Zajęcia kulinarne - Grill

XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych oraz Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Michałowie_01_02_2020

Spektakl "Baron Cygański" w Operze i Filharmonii Podlaskiej_25_01_2020

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w okresie
od dnia 13 marca 2020 r. do odwołania GOPS w Turośni Kościelnej będzie pracować od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. 
W przypadku konieczności osobistego kontaktu z GOPS w Turośni Kościelnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.